כתובות משרדינו

רחוב סוקולוב 29  הרצליה

רחוב התנופה 7 ירושלים

  • YouTube - White Circle
  • Facebook - White Circle
שרותי המשרד
משרד עו״ד מנחם א. כהן

©  כל הזכויות שמורות למשרד עו"ד מנחם א. כהן

פתח דבר

שמי מנחם כהן, אני עורך דין, מגשר ויועץ זוגי במקצועי, ואני גם, ואולי בעיקר, בן זוג לאשתי ואב לילדיי.

ברצוני לשתף אתכם בדבר-מה – אני מוטרד!
אתם שואלים למה? ובכן, אני מרגיש שאנו חיים בזמנים של טיפוח ופיתוח ה"אני" הפרטי, עניין חשוב בלי שום ספק, אבל אני מוטרד שהאנרגיה למשאבי הפיתוח הרגשי מנותבים רק ליחיד וה"אנחנו" נותר מבויש בצד, כמו בן זנוח שדווקא בא ממשפחה לא רעה בכלל.

נוצרה אצלי הרגשה שאצל בני אדם רבים בתקופתנו, רבים מדי, כל מה שמפריע לפיתוח האישי מוגדר בתור "גורם מפריע", שיש לסלקו מהר ומיד.

וכך, אם בת הזוג "מפריעה" לי לעשות ברגע נתון את הדבר שעושה לי טוב – אני, האדם הנאור והחדש, מסמן אותה בתור "הפרעה" ואפילו לא טורח להאזין לתוכן דבריה. אני חושב שכולכם מבינים על מה אני מדבר...

יש בדיחה על אישה אחת שמתקשרת לבעלה ואומרת לו: "שמעתי שיש משוגע אחד שנוסע בכביש החוף נגד התנועה – תיזהר!"
הבעל עונה: "אחד משוגע? כולם כאן נוסעים נגד התנועה!"


מבחן התוצאה מעיד כי רוב הזוגות נוסעים במובן מסויים כנגד הזרם ומגיעים בסוף הדרך לפרידה או לחוסר סיפוק זוגי.  החברה האנושית של שנות האלפיים מפרקת אט-אט את אחד היסודות שעליהם היא בנויה – יסוד המשפחה. הבעיה הגדולה היא שאין להרבה מאוד משפחות תחושה של פירוק, עד שהדבר פשוט קורה. וכשהדבר קורה הוא נתפס לגיטימי ורגיל. לא הצליח – מפרקים, העיקר שיהיה "טוב" לכולנו. בתים מפורקים, זוגות גרושים וילדים שיש להם שני בתים נעשו מחזה רגיל, לא ייחודי בחברה, והדבר ללא ספק כואב ועצוב.

עכשיו, אני אדם מציאותי, שלהזכירכם עוסק גם בגישור בין בני זוג לפני גירושין, ואני לא רוצה להישמע ארכאי – חשוב מאוד שתהיה לבני זוג אפשרות להתגרש בכלל ובכבוד בפרט, אבל אני תוהה שוב ושוב אם ידנו אינה קלה מדי על ההדק. אני מאמין מאוד שאפשר להסתכל על היחסים מנקודת מבט רעננה וחומלת, שלפיה המשפחה ובני הזוג חשובים לאושר האישי שלך במידה רבה יותר מגירויים חיצוניים, ולמעשה הם חלק מרכזי  מהאושר האישי ומהייעוד שלך.

אני רוצה להציע מודל פשוט ושפוי של אימוץ דפוסים התנהגותיים שאני סבור שיש בהם כדי להעניק לכולנו הזדמנות נוספת להטמעה של כלי חשיבה והתנהלות שיש בהם מן הבנייה ולא מן ההרס.

אין אני מתיימר לפתור לאנושות את כל בעיותיה הזוגיות, אולם אני כן רוצה להשפיע על עיצוב דרכי המחשבה ובעקבותיהם על עיצוב דפוסי ההתנהגות. אני רואה בקשיים הזדמנות להתקדמות מנקודה רדומה, ובכלל, אני רואה איך בכל תחומי החיים חסרונות וקושי יוצרים רצון לדחיפה קדימה. אני גם חושב ששיפור הזוגיות אצל פרטים רבים יכול להוליד שינוי חברתי ניכר. בני האדם שמעמידים את משפחותיהם בראש סדר העדיפויות יראו גם את "האחר" בחברה הכללית, כי הם יצאו קצת למסע אל מחוץ לעצמם ויחוו אהבת אדם.

אני חולם על להצית בכם את הניצוץ קטן, לפתוח לכם צוהר צנוע שיעורר אתכם למחשבה ולהסתכלות על התמונה כולה. באתר זה וגם בספרי ברצוני לתת לכם מצרכי יסוד לזוגיות, מצרכים פשוטים וקווים מנחים שמהם כל אחד יוכל לרקוח את השיפור שלו וליהנות מתזונה רגשית ראויה.

למידע אודות ההליך הגישור המלא - לחצו כאן