top of page
_edited.jpg
עשרת הדיברות למתגרשים

1. מה הילדים שלכם היו אומרים


בתקופה הקרובה תדרשו לקבל הרבה החלטות חשובות. לפי כל החלטה כדי לחשוב : “לו הבן שלי היה בוגר, מה הוא היה מייעץ לי בקשר להחלטה הזו".


עמדת מבט שכזו תביא בחשבון את טובת כל הצדדים וכנראה תסייע לכם לקבל החלטות טובות לכם ולכלל המשפחה (ואל תחששו לסייע לבן הזוג או להיטיב לו, כנראה שלא מגיע לו שתפגעו בו וכמובן שמה שאתם נותנים יחזור אליכם בהמשך הדרך).


2. דאגו לעצמכם


על מנת שתוכלו לעבור את החודשים הבאים בצורה שפויה ומבלי "להתפרק", אתם חייבים לשמור על עצמכם. לכן:


א. תאכלו טוב - מזון בריא ובכמות מספקת.


ב. תישנו כמה שיותר בכל לילה - עדיף 8 שעות. בימים אלה השינה היא קריטית לתפקוד שלכם.


ג. התאמנו - בצעו פעילות ספורטיבית, גם אם עד היום לא עשיתם את זה, ועדיף כל יום. כך תנקו את עצמכם מהמתחים.


3. שמרו על תקשורת ביניכם


למרות הריחוק ביניכם ולמרות האווירה המתוחה חשוב מאוד לשמור על תקשורת רציפה ביניכם. אתם לא צריכים להיות אוהבים שוב אבל כן עדיף שתדברו על ענייני היום יום שלכם ועל הדרך שבה אתם רוצים לפתור את הבעיות.


אם תפסיקו לדבר הסיכוי למלחמה יעלה בצורה משמעותית!


4. בחרו לסיים את הקשר בגישור גירושין


הליך גירושין בבית משפט הוא כמו רכבת הרים בלונה פארק – אתה יוצא למסע מטורף ובסוף אתה מגיע בדיוק לאותה הנקודה (אלא שבבית משפט הרכבת הזו עולה 100,000 ש"ח וגובה ממך מחיר נפשי גדול).


בגישור תסיימו את הכל בפשטות ובשלום תוך מספר שבועות. בחרו מגשר טוב ובעל ניסיון.


5. אתם תמיד תהיו הורים ביחד


זכרו כי פגיעה בבן הזוג שלכם פירושה פגיעה בילדים שלכם. לכן, גם אם זה קשה, כדאי לעזוב את רגשות הנקם והכאב ולפעול בצורה שכלית וקצת קרה. קבלו החלטות שיביאו לפגיעה הקטנה ביותר בילדים שלכם, בבן הזוג שלכם ובכם.


6. אל תדונו בנושאים רגישים


בשל העובדה כי המתח רב ביניכם כל חיכוך יכול להביא למריבה. לכן מומלץ לרוב הזוגות שלא לדון בנושאי הפרידה כגון משמורת, הסדרי ראייה, חלוקת רכוש וכו'. שמרו את הדיון בנושאים אלה להליך הגישור. שם הדברים יהיו פחות רגשיים ושם יש בעל מקצוע שיעזור לכם.7. הזהרו מעצות פזיזות של הקרובים


האנשים הקרובים לכם רוצים לעזור אבל לא תמיד יודעים איך. לפעמים גם הם מרגישים פגועים מאי הצלחת הקשר. לעיתים תקבלו מהם עצות תוקפניות שלא באמת יובילו אתכם למקום טוב. קחו את העצות בערבון מוגבל ותבחנו אותן היטב.8. שניכם הובלתם את הקשר למקום בו הוא נמצא


רבים מתקשים לקבל את הנקודה הזו, אבל אם תצליחו עשיתם צעד גדול קדימה: ברוב המקרים לכל אחד מהצדדים יש חלק בהצלחת הקשר או בכישלונו.

אם תאשימו את בן הזוג בפרידה תגרמו לעצמכם ולו נזק ותתקשו להמשיך הלאה לעבר החלק הבא של חייכם.

לכן, קחו אחריות ותבחרו את הבחירות שלכם להמשך הדרך, לעבר החיים שאתם רוצים ליצור לעצמכם.


9. אל תמתינו


תקופת הזמן שבין ההחלטה להתגרש ועד לגירושין היא תקופה מתוחה ביותר. בימים אלה עלולות להתרחש מריבות קשות ולפעמים נעשים מעשים שעליהם הצדדים יתחרטו מאוד בעתיד.

לכן, אם החלטתם להתגרש פעלו במהירות לחתימה על הסכם גירושין. לאחר חתימת ההסכם תפחת המתיחות ולאחר הפרידה היא תפחת הרבה יותר.

אם לאחר חתימת ההסכם תרצו לתת לעצמכם עוד זמן לנסות ולשקם את הקשר, הדבר כמובן אפשרי כל עוד לא הגעתם לשלב הבא – הוא הגירושין.


10. היזהרו מעורכי דין


אם תלכו לייעוץ אצל עורך דין, שאינו בעל נטיה מובהקת לגישור, הוא יסביר לכם היטב מדוע כדאי לכם להגיש תביעות נגד בן הזוג שלכם ולצאת למאבק קשה. עורכי הדין לא משקרים חלילה אבל לעיתים מגזימים – בין השאר לאור העובדה כי הם עומדים להרוויח סכום עתק מתיק הגירושין שלכם.


בברכת שלום ובתקווה,

עו"ד מנחם א. כהן

מגשר, נוטריון ויועץ זוגי


התקשרו ונשמח לייעץ ללא תשלום  077-701-7000 

מאמרים חשובים 

לתת מתוך בחירה

לתת מתוך בחירה

מה גורם למרחק בין בני זוג

מה גורם למרחק בין בני זוג

נאמנות

נאמנות

עקרון משלוח המנות

עקרון משלוח המנות

כיצד יוצרים אהבה?

כיצד יוצרים אהבה?

יעוץ זוגי

יעוץ זוגי

bottom of page