top of page
זוג מחובק.jpg

להציל את הקשר הזוגי

אתם מוזמנים לטעימה מתוך ספר שנמצא בימים אלה בשלבי עריכה, ספר שיכול לשנות את חייכם ואת הקשר שלכם, כן זה נשמע גדול - אבל הדברים נכתבים על בסיס חוויות שעברו אנשים עם הספר הזה.

בספר תבינו מה קרה בקשר שלכם ומדוע הבעיות הופיעו. יתרה מכך תבינו כיצד אפשר לפתור את אותן.

אם לאחר הטעימה הזו תרצו לקבל את המשך החגיגה הזו, אשמח מאוד לשלוח לכם, ללא תשלום, למענכם, למען ילדיכם ולמען השלום והאהבה.

כתבו לי ואשלח:

Menicohen7@gmail.com

הספר מחולק לשני חלקים, בחלק הראשון תוכלו לפגוש את ארבעת היסודות לזוגיות ואת 12 נקודות הבסיס. בחלק השני הקורא מגלה את ארבעת הסולמות שמובילים אל הקשר הזוגי המאושר. אלה סולמות מאירי עיניים והם יובילו אתכם לתעופה של ממש, אתם מוכנים?

אני מזמין אתכם לקרוא את הדברים בנחת ובלב פתוח. תרגישו את המילים ואת מה שביניהן, הן מגיעות מהלב ומבוססות על עבודה עם מאות זוגות.

באהבה

מנחם אברהם כהן

עו"ד, מגשר, יועץ זוגי

שלום

שלום יקרות ויקרים,

יש בי הערכה אליכם כבני אדם ויש בי אמונה ביכולת שלכם ללמוד, להשתפר ולפרוץ קדימה!

אני יודע שאין כמוכם בעולם. שאתם יחידים ומיוחדים. 

הספר שאתם מחזיקים הוא לא באמת ספר, הוא שער למרחבי אושר חדשים בחייכם, הוא שער אל יעודכם. 

הספר הזה מציע לכם מסלול הכשרה לאהבה. הוא יכול לעזור לכם לפתוח את שערי לבכם, הוא יכול לאפשר לכם לזמן זוגיות לחיים שלכם, לשפר את הקשר הקיים שלכם או להציל קשר מפרידה - אם תבחרו לקחת את מה שיוצע לכם כאן. 

לא מדובר על ספר חביב להעביר איתו את הזמן, אלא על דרך קסומה בה תוכלו לממש את האהבה האין סופית שיש בכם.

אני משוכנע שמצפה לכם זוגיות מאושרת, כזו שתרומם אתכם  מעלה־ מעלה. המסלול שאליו אתם נכנסים כרגע נועד לעזור לכם להוציא אותה אל הפועל - הספר הזה הגיע אליכם בדיוק בזמן הנכון ולא במקרה. 

אתם מוזמנים לצאת לדרך הזו יחד איתי, לעבר עצמכם ולעבר הנשמה שלכם. הדרך שבה נפסע הוכנה  עבורכם במשך שנים רבות. יהיה בה תגליות, הפתעות ואולי גם כמה דמעות. 

המסלול הזה יכול למלא אתכם בכוחות וברצון לקום בבוקר ולנשום את החיים, לתת לבן הזוג שלכם חיבוק חזק ולצאת אל היום עם חיוך גדול ולב רחב. 

במשך עשרים  השנים האחרונות, אני עוסק כעורך דין בעיקר בגישור בין בני זוג וכיועץ זוגי. לאחר עבודה עם מעל שבע מאות וחמישים זוגות אני יכול להגיד שראיתי בחיי את הכאבים הגדולים ביותר שניתן לדמיין סביב הקשר הזוגי, ומצד שני ראיתי גם שאותו קשר יכול להביא לאושר גדול שאין כמותו. 

המסלול שתעברו כאן יגלה לכם מה עלול להרוס קשרים זוגיים, ומהם העקרונות שיוכלו למלא אתכם ואת הזוגיות שלכם באהבה.

כולנו רוצים לתת אהבה ולקבל האהבה, אבל כיצד עושים זאת? כפי שלעוגה יש מרכיבים שיוצרים אותה, כך גם לאהבה יש מרכיבים המאפשרים את נביעתה ואת קיומה - ואותם תגלו לאורך הדרך הזו.

אני נותן לכם חיבוק גדול וחזק

ומברך אתכם בכל טוב ובשלום.

בהתרגשות גדולה

מנחם אברהם כהן

זוג מחובק.jpg

זה זמן קסם

זה זמן קסם

כל אדם בנוי לזוגיות מאושרת, כל אדם ראוי לזוגיות שכזו - זוגיות של חיבור, אהבה ותמיכה. לא חשוב בני כמה אתם, לא חשוב מי אתם, מה יש לכם או אין לכם, לא חשוב איזה קשרים היו לכם או לא היו לכם, וגם אין זה משנה כמה כאב עברתם בתחום הזוגי - זוגיות מאושרת אפשרית עבורכם. 

אם קראתם מהר את הפסקה הקודמת, כדאי שתנשמו אותה לתוככם עוד פעם אחת. 

אני כאן כשליח בלבד מזכיר לכם כי נועדתם לקיים קשר זוגי עמוק ואוהב - כל תא ותא בגופכם שואף לכך, הלב שלכם משתוקק לחיבור שכזה והנשמה שלכם רוצה בו בכל רגע מחייכם.

הספר הזה נכתב דרכי כדי להעניק לכם מסלול ליצירת קשר מאושר ומרומם ולהעצים בכם את התקווה - אתם יכולים לעשות את זה. כאן תבינו מהן המחשבות ומהם המעשים שבאמצעותם תגשימו את הזוגיות שלכם.

לא מדובר כאן במסע מחשבתי בלבד שבו מידע יכול לעזור לכם לפעול בדרך זוגיות ואוהבת יותר. מדובר על תהליך עמוק פי כמה, כזה שיכול לגלות את כוח נשמתכם, כזה שיכול לגרום לכם להאיר יותר בעולם ולניסים שכך פתאום יתרחשו.

"זה זמן קסם, הכל יכול להיות, זמן של חסד"

שחר אריאל

כל הכוחות עומדים לרשותכם ממש עכשיו והפתעות יכולות להתרחש תוך זמן קצר. ככל שתתמסרו, ככל שתאמינו, ככל שתפתחו את הלב התוצאות יהיו משמעותית יותר.

כדי שהמסע הזה לא ישאר באוויר, כדי שהוא יגיע אל החיים שלכם אני מזמין אתכם לרכוש מחברת יפה, בה תוכלו לרשום את הרעיונות שיעלו בכם ברגעי ההשראה, את המשפטים החשובים שיגעו בלב שלכם, את ההחלטות שלכם ואת הכוונות שלכם.

הרישום במחברת יאפשר לכם לחזור ולקרוא את מה שחשוב לכם וליישם את הדברים. תהליך עיבוד המידע והכתיבה יהפכו את המסלול הזה לחלק מהחיים שלכם. יתרה מכך כתיבה מודעת עם כוונה יכולה להיות הצהרת כוונות חדשה כלפי היקום, הצהרה שאומרת - "זו דרכי ובה בכוונתי לפסוע". אז מה אתם דעתכם? רוצים לקחת את האהבה שלכם ברצינות? 

 "אל תגידו יום יבוא - הביאו את היום"

יענקל'ה רוטבליט

Untitled-Artwork (2).png

לבנות את הגשרים

דמיינו בבקשה שאתם לובשים חלוק כרופאים בחדר מיון. מגיע אליכם לטיפול אדם עם רגל שבורה ומספר שהוא נפל לבור. לאחר מכן מגיע אדם נוסף עם רגל שבורה ומספר שגם הוא נפל לבור, ועוד אחד ועוד אחד. אם הייתם מבינים שכולם נפלו לאותו בור, מה הייתם עושים?

מדווחים לעירייה נכון? אם הבור בקרבת מקום אולי הייתם נוסעים לשם בעצמכם לסגור אותו מיד.

כך בדיוק אני מרגיש, כשאני שואל בני זוג במשבר "מה מביא אתכם אליי?" הם מספרים לי על בורות שהם נפלו אליהם, והם מספרים על אותם הבורות!

הם מספרים בדיוק על אותם הקשיים. אם נזהה את הבורות שמצפים לנו לאורך המסלול הזוגי נוכל לבנות מעליהם גשרים ולהמשיך לצעוד ביחד שלובי ידיים - וזה מה שנעשה כאן ביחד.

 

כדאי לבנות את הגשרים מראש, זו הפעולה החכמה הקלה והטובה. אם נמשיך לפסוע בדרך הזוגית בלי לבחון את מה שמצפה לנו, אם ניפול לבורות, היציאה מהם עלולה להיות קשה, כואבת ובמאמץ רב.  

כאן דרושה גם זהירות מבחינתכם - כי אם מישהו רואה הרבה אנשים הולכים ברחוב ונופלים לבורות הוא עלול להגיע למסקנה לא נכונה, כמו -  "עדיף לא ללכת ברחוב". זו מסקנה שרבים הגיעו אליה בתחום הזוגיות, לאחר שהם ראו כל כך הרבה זוגות נפרדים, או לאחר שהם עצמם חשו כאב בקשרים הרומנטיים שלהם. הם החליטו, במודע או שלא במודע, "עדיף לא להתאהב" או "עדיף לחיות ללא זוגיות" או "אי אפשר להצליח בזוגיות". לאורך הספר תוזמנו להגיע למסקנות הפוכות לחלוטין. 

חשבתם פעם מה בעצם מתרחש בין יום החתונה ליום הפרידה? מה קורה בזמן הזה, שהופך את הקערה על פיה וגם שובר אותה? כאשר חשבתי להציע ליעל נישואין, לפני עשרים ואחת שנים, מאוד העסיק אותי הנושא הזה, אפילו פחדתי קצת "מה יהיה בעוד עשר שנים? בעוד עשרים שנים?".

כשאני שואל זוגות "למה החלטתם להיפרד" פעמים רבות אני מקבל תשובות כמו "הזמן עשה את שלו", "כבר אין משיכה", "האהבה פשוט נגמרה".

היום, אני יודע שהזמן לא עושה את שלו, למעשה הזמן לא עושה כלום, מי שעושה משהו אלה בני הזוג. הסיבה שאהבה "נעלמת" לאורך השנים נובעת ממה שניתן לסכם בדרך כלל בשלוש מילים:

התנהלות לא נכונה 

בני הזוג מצד אחד עושים מעשים שיוצרים מרחק, מצד שני לא מאפשרים לקרבה להתרחש. כפי שרכב לא מטופל עלול להגיע במהרה למוסך, כך גם זוגיות שלא מטופלת עלולה להגיע במהרה לרבנות. הפרידה תגיע בגלל שבני הזוג לא מתנהלים נכון בתוך הקשר, הם לא יודעים מאילו בורות כדאי להיזהר ולא ליפול לתוכם, הם עושים פעולות הרסניות, ומצד שני הם לא עושים מה שכן כדאי לעשות כדי להזין את הקשר שיגדל ויצמח. 

העימותים שאליהם מגיעים בני זוג והכאב הרב בדרך כלל לא נובעים מחוסר התאמה, אלא מאי קיום עקרונות החיבור.  

אהבה ניתן ליצור, לבנות, וגם לשקם. אהבה לא נופלת עלינו מהשמיים, היא בידנו – ואפשר ללמוד כיצד ניתן ליצור אותה בתוכנו בעזרת התנהלות פנימית וחיצונית נכונה. 

לאורך הדרך תכירו את הבורות שמצפים לכל זוג ותבינו כיצד ניתן לבנות מעליהם גשרים.  אתם תבינו שאפשר להצליח בזוגיות, אפשר לחיות ביחד לאורך שנים, אפשר לאהוב עוד ועוד, אפשר להיות מאושרים ביחד!

בלב גלוי אוכל לומר, אנשים שיישמו את הדברים בחייהם דיווחו לי על שינויים חיוביים גדולים מאוד ותוך פרקי זמן קצרים.  

אתם לא צועדים כאן לבד, אני צועד כאן יחד אתכם ולומד את הדברים שוב ושוב.

זוג מחובק.jpg

הרגע המכונן

אבל רגע, למה בכלל אני כאן אתכם במסע הקסום הזה וכיצד אני התחלתי לגלות לפני שנים רבות את המסלול שבו תפסעו.

זה התחיל בבוקר שבת בשכונת תלפיות בירושלים, שנת 1985, הייתי אז בן עשר. משהו נשבר במטבח והעיר אותי בבהלה. קולות ההתנפצות הלכו וגברו, הבנתי שההורים שלי רבים במטבח. 

הרגשתי שלא רק הכלים נשברים שם, אלא גם משהו בתוכי. הרגשתי שהמשפחה שלי נשברת והתחלתי לבכות אל תוך הכרית. ההורים שלי חשבו כנראה שאני ישן, או אולי לא חושבו כלל כי הם היו נתונים בתוך סערת הרגשות. אבל אני שמעתי את הכול. הצעקות וקולות הניפוץ נחרטו עמוק עמוק בנשמתי.    

אותו זוג שהצליח לעבור את המכשולים הגדולים ביותר בכדי לממש את אהבתו, אותו זוג שהתחתן בלי הסכמת ההורים שלה, אותו זוג שהצליח להתבסס כלכלית אחרי שהתחיל מכלום, אותו זוג שצעד בקִרבה אדירה זה לצד זו במשך שנים – נראה באותו בוקר כמתפרק.

עבור הוריי, היה זה משבר נקודתי שעליו הם התגברו. חייהם חזרו לשגרה, אהבתם העזה לא פסקה,  והקשר הקרוב רק הלך והתחזק עד ליום מותה של אימי. אבל בי משהו נצרב באותה שבת, משהו שאמר "אפשר אחרת, וצריך אחרת". 

כאשר קולות הניפוץ והכעס השתתקו, יצאתי מהחדר וראיתי שני הורים דומעים ורצפה אחת מלאה בשברי זכוכיות. זה היה היום שבו השליחות שלי בתחום הזוגיות החלה. זה היום שבו התחלתי לחפש את הגן שתגלו בהמשך.

בהחלט יתכן שהנשמה שלי בחרה את הסיטואציה המסוימת הזו באותו בוקר שבת כדי שאוכל להעניק לעולם את מה שנועדתי להעניק - אופק חדש לתחום הזוגיות. 

השנים חלפו, וכאשר התבגרתי ורציתי בעצמי קשר זוגי, התעורר בי רצון עז לחקור את עולם הזוגיות. כחצי שנה לאחר השחרור מהצבא נפטרה אמי, בהיותה בת ארבעים ותשע בלבד. בתוך כמה שבועות ארזתי תיק ונסעתי לחברי הטוב דובי, שחיכה לי בהודו. 

בתיק להודו לקחתי איתי אוצר חשוב: קופסת פלסטיק בצבע תכלת מלאה בקלטות ובהן הרצאות על זוגיות מפי הרב שמחה כהן. את דובי פגשתי בכפר קטן ליד העיר מנאלי. לאחר שבועיים הוא הזמין אותי לצאת איתו לטייל ברחבי הודו, אבל הבנתי שלא באתי לטייל. "אני נשאר כאן, עם הקלטות שלי" הסברתי לו. במשך שלושה חודשים חייתי באותו הכפר, סופג שקט, סופג את עצמי וסופג את נושא הזוגיות.

שם רק החלה אצלי חקירת הקשר שבינו לבינה, והוא המשיך בלימוד מתוך מקורות שונים ורבים. הקול בתוכי שרצה להבין את קסם הזוגיות קרא לי מתוכי עוד ועוד. למרות שחלפו עשרים ושש שנים מאז אותו טיול להודו, הקול הזה קורא לי עד עצם היום הזה - יותר ויותר חזק. מאז, בכל רגע פנוי הרגשתי צימאון להבין יותר, גם מתוך תשוקה ליצור זוגיות בריאה, וגם מתוך חשש  שגם אצלי בבית יישברו דברים ביום מן הימים. 

אותו צימאון גרם לי ללמוד משפטים ולבחור לעסוק בגישור בין זוגות. בהמשך גם למדתי יעוץ זוגי והתחלתי להעביר את הידע גם בהרצאות ובקורסים שונים. 

במשך השנים עבדתי עם מעל שמונה מאות זוגות כמגשר לגירושין וכיועץ זוגי. רובם הגיעו אליי לאחר משברים בקשר. קשה לתאר כמה כאב ראיתי וכמה דמעות זלגו במשרדי. בשלב הזה אני מניח שתופתעו - ככל שראיתי יותר כאב, כך גברה בי האמונה שניתן לקיים זוגיות טובה ומאושרת. 

כיצד קרה שדווקא אותם זוגות במשבר גרמו לי לאופטימיות? ובכן, התשובה יחסית פשוטה. ככל שפגשתי יותר זוגות, נחשפתי לתופעה מרתקת: ראיתי שהבעיות שנוצרו בזוגיות של הזוגות שהגיעו אליי כשהם על סף פירוק הקשר, חוזרות על עצמן בצורה מצמררת. לאורך השנים זוגות מספרים לי שוב ושוב סיפור מאוד דומה. הם מספרים על אותם קשיים, אותן בעיות ואותם כאבים – ועל הסיפור הזה תקראו בהרחבה בהמשך. אתם תבינו היטב את הקשיים שבהם נתקל כמעט כל זוג.

עם הזמן הבנתי שלאותן הבעיות שחוזרות על עצמן בחדר הגישור, יש פתרונות קלים הרבה יותר משנדמה לנו. אבל, הם קלים רק כאשר מיישמים אותם בזמן, לפני שהבית מתחיל לבעור.

הספר הזה מוקדש לאותם פתרונות. והוא מבוסס על שלושה מקורות:

הראשון - עבודת הגישור מול זוגות. כולנו יודעים שאם  מפילים אבן על משטח זכוכית היא נשברת, אבל בנוגע לקשר זוגי - הדברים קצת יותר נסתרים ועדינים ולא תמיד ברור אילו אבנים הן אלה ששוברות את הקשר. אחרי שראיתי זוגות רבים התבהר לי יותר ויותר מהן האבנים הללו, וכיצד ניתן לשמור על משטח הזכוכית העדין הזה.

השני -  הקשר שלי עם יעל זוגתי. לאחר עשרים שנות זוגיות אנחנו קרובים, אוהבים ותומכים זה בזו. למעשה הקשר עם יעל הוא מקור כוח גדול בחיי - הוא מקום חם, אנושי, אמיתי ומחבק. אני לא שש לחשוף את הבית הפרטי שלי, אבל אני עושה זאת לאורך הספר בעיקר כדי להעיד שהעקרונות שעליהם תקראו הם לא תיאוריה חמודה, הם צעדים פרקטיים להצלחה ואני מספר עליהם מתוך היישום שלהם.     

השלישי - אני מרגיש, וגם יודע, שמשהו גדול מאיתנו מאד רוצה לעזור לנו, בני האדם, להביא שלום ואהבה לחיינו. האנושות עברה בעבר מהפכה חקלאית, בהמשך מהפכה תעשיתית וכעת היא במהפכה חדשה לחלוטין - מהפכה האהבה. 

העידן הזה הוא תחילתו של מהפכה תודעתית ורגשית שבה אנו בני האדם מתקרבים זה לזה ואהבה הופכת לחלק משמעותי מאד בחיינו. המהפכה הזו מתרחשת לאט לאט אצל אנשים רבים במקביל, והיא מביאה עמה את ההבנה שכולנו בעצם מחוברים זה לזה, וכי המשימה של כולנו היא אחת.

במסגרת המהפכה הזו, ידע רב ומשמעותי מגיע לאנשים שפתוחים לקבל אותו. מכיוון שאני עוסק בתחום הזוגיות והאהבה שנים רבות, נוצרה בי פתיחות לידע חדש בתחום זה.

חלק גדול מהספר נכתב בדרך הבאה: התעוררתי באמצע הלילה עם רעיון, ובבוקר כתבתי אותו. בדרך כלל זה היה רעיון שלא קראתי בשום מקום ולא שמעתי עליו מעולם, הוא פשוט הגיע וכך למדתי כיצד נראה המסלול לאהבה.

הגן החיצוני, הגן הפנימי
וארבעת הסולמות

ישנם מנעולים שניתן לפתוח רק באמצעות צופן של כמה מספרים. באופן דומה, אתם עומדים לגלות במסלול שלנו גן מיוחד. האם זהו הגן שאותו חיפשו בני האדם במשך שנים רבות? האם אותו הגן שמאפשר מצב תודעה גבוה נמצא כעת בהשיג ידכם?

בגן נגלה ארבעה סולמות. הם יעזרו לנו לעלות מעלה מעלה ולהכין את עצמנו לאהבה ולקשר זוגי מאושר ואיתן. ככל שנעלה מעלה בסולמות נדע כיצד להתנהל בקשר ובעולם בכלל בצורה מיטיבה ולדעת ממה חשוב להיזהר. 

הטיפוס במעלה הסולמות מאפשר יצירת קירבה ואהבה בתוך הזוגיות הקיימת, העצמה של בן הזוג והעצמה אישית. הסולמות מאפשרים לנו להיות מי שאנחנו בתוך הקשר ולאפשר לאחר להיות מי שהוא.

כל סולם מאפשר לנו לגלות טוב יותר את מהותנו, את החלקים הגבוהים שבנו, אבל יותר מכל - הסולמות יאפשרו לנו לפתוח את שערי ליבנו, בעזרתם נזהה טוב יותר את האהבה שיש בנו, ובאופן טבעי היא תנבע מאיתנו יותר ויותר! 

אם אין לכם בן זוג, הטיפוס במעלה הסולמות יסייע לכם לזמן בן זוג מתאים לחייכם, כיצד? ככול שאדם מזהה את האהבה שיש בו עצמו, ככול שהוא מתחבר לאותה אהבה, כך יהיה לו קל יותר למצוא אהבה גם מחוצה לו.

ארבעת הסולמות יוכלו לעזור לכם ליצור זוגיות מאושרת, אבל בעומקם של דברים הם יאפשרו לכם לאהוב את החיים ואת עצמכם הרבה יותר. לימוד הסולמות הוא למעשה לימוד שפת הנשמה שלכם, הם יעזרו לכם להבין כיצד היא רוצה לתת לעצמה ביטוי בעולם, כיצד היא רוצה לשמור עליכם ועל האחר.  

ככל שתעלו מעלה בסולמות כך תוכלו לתת לנשמה שלכם ביטוי הולך וגדל בתוככם ומחוצה לכם. תוכלו לחוש התעלות רוחנית, כי כאשר מקיימים את התנאים לאהבה מתרחשת התרוממות רוח, השראה עוטפת את האדם ושמחת החיים עולה באופן טבעי.

בשלב הזה אולי עולה בכם ספק "עד כמה ספר אחד קטן יכול להביא לשינוי?" ובכן, כפי שמפתח אחד קטן יכול לפתוח דלת לבית שלם, כך הסולמות יכולים לפתוח את לבכם וחייכם למרחבים חדשים.

לפני שנוכל להיכנס אל הגן דרושות מספר הכנות חשובות - הכנות אלה יבוצעו בגן חיצוני שבסופו יוביל אותנו אל הגן הפנימי ואל הסולמות. ספר זה הוא מסלול ההכנה שמתרחש בגן החיצוני. בספר הבא יפתח בפניכם הגן עצמו - אם אכן תהיו מוכנים לו.

לפתע מופיע שער שמופיע במקום שבו אתם יושבים כרגע, זהו שער מסקרן שגורם לכם לרצות להיכנס אליו.  אתם מרגישים שם משהו באויר?

 

 

רוצים להיכנס אליו?

רוצים לפתוח פתח חדש בחייכם לעבר זוגיות מאושרת?

אתם מוזמנים לקרוא את המשך הספר - אנא כתבו לי ואשלח לכם בשמחה וללת תשלום 

Menicohen7@gmail.com

לחיי האהבה והשלום

מנחם

שער.png
bottom of page